Grant Khomo Week 2018

At Diamandveld, Kimberley

 

DATE TEAM TEAM
02-Jul Blue Bulls 23 17 Golden Lions
Boland 27 26 Sharks
Border 16 06 Western Province
Eastern Province 24 5 Leopards
Free State 32 31 South Western Districts
Griffons 57 07 Namibia
Pumas 30 15 Griquas
Valke 24 23 Limpopo
Zimbabwe 26 14 Border Country Districts
04-Jul Griffons Valke
Pumas 14 34 Eastern Province
Western Province 38 12 Lions
South Western Districts 22 12 Sharks
Blue Bulls 28 18 Border
Free State 50 22 Boland
Border Country Districts 06 42 Namibia
Limpopo 10 17 Leopards
Griquas 38 12 Zimbabwe

TEAMS

Blue Bulls
Boland
Isaac Khelo St Alban’s Lucian Abrahams Worcester Gim
Tiaan Lange Menlopark Hugo Mostert Drostdy
Johannes Maritz Menlopark Louis de Jager Swartland
Kibongo Guy-Flaury Pretoria Tech Charles Barnies De Villiers Graaff
Reinhardt Ludwig Affies Adrian Swart Overberg
Knowledge Chaira Pretoria Tech Ethan Solomons Worcester Gymnbasium
Jorim Bangue Pretoria BH Ole Apollis Drostdy
Willie Potgieter Affies Ruan Vorster Drostdy
Rowan Cloete Garsfontein Linden Roman Paulus Joubert
Franco Knoetze Menlopark Cameron Hanekom Charlie Hofmeyr
Bjorn van Wyk Affies Robert Adelade Drostdy
Bertus Sadie Garsfontein Sarel Herbs Charlie Hofmeyr
Lincoln Adams Menlopark Wiaan Hoffman Drostdy
Bradley Mayekiso Curro Hezeldean Hein von Wieligh Vredendal
Chad-Lee Valentine Garsfontein Mohammed Diop Hermanus
Molefe Ramotsepane Pretoria BH Jeraldo October Albert Myburgh
Valere Mombers Pretoria BH Marcus Roos Hugenote
Jaide Josephs Pretoria BH Tarek Smith Hermanus
Roald Hattingh Menlopark Wynand Pieters Charlie Hofmeyr
Arnold vs Nieukoop Garsfontein Lyle Booysen Swartland
Roland Visagie Oos-Moot Elroy McLeod Drostdy
Gopolang Mokena Kgomotso Celino Pieterse Hermanus
Neil Beukes Menlopark
Border CD
Border
Hlomla Zondani Maria Louw Jordan Mcloughlin Selborne
Chulumanco Limana Maclear Reuben van der Nest Selborne
Sinelizwi Matam King Edward Bubele Madiba Hudson Park
Unam Mzileni Indwe Marco Erasmus Grens
Taine Duncan Hangklip Siyambuka Ningiza Port Rex
Siviwe Jama Khanyisa Testimony Dodo Dale
Lutho Thwalo Hangklip Corbyn Harrison Selborne
Sandisiwe Mkwayimba Philip Mtywaku Josh van Vreden Selborne
Lilitha Halam Ugie Reece Richter Selborne
Ryan Kelly Mt Packard Sihlalo Benge Queen’s
Lunga Mcaphukana Jamangile Mbasa Jubisa Dale
Avesimthanda Mfengu Hangklip Josh Jonas Hudson Park
Ntambiso Mhaka Umtata Mbasa Nkonki Cambridge
Ntsika Maxambela Umtata Ronaldo Daniels Baysville
Anda Bhuti Hangklip Sibusiso Javu Selborne
Sikelela Nogemane St John’s Liyema Mgwigwi Queen’s
Iviwe Zongwana Khanyisa Dylan Minnaar Selborne
Ndzondelelo Gawu St Matthew’s Dominic de Klerk Grens
Libo Jadezweni Dordrecht Dillan Kromhout Grens
Yola Matomane Chief Henry Bokleni Morné Fouche Hudson Park
Sinethemba Buhlungu St Matthew’s Silamlele Zweni Dale
Sibabalwe Mbekeni Philip Mtywaku Sophumelela Mtoba Phillip Mtywaku
Aidan Arends Maclear Bamanye Mahela Queen’s
Eastern Province
Free State
Aqhamile Limba Pearson Tielman Nieuwoudt Grey College
Sisonke Ndoto Pearson Ricky Fourie Grey College
Hendrik Vermaak Grey HS Beast Botlhoko Grey College
Richard Busang St Andrew’s Sisonke Vumazonke Grey College
Dylan Halgreen Grey HS Danie Louw Grey College
Joel Vides St Andrew’s Tshepo Ketsise Louis Botha
Ruben du Preez Framesby Steyn Pretorius Grey College
Ruan Claassen Framesby MC Barnard Grey College
Daniel Smith Grey HS Juan Olivier Grey College
Brandon Wilkie Framesby Regan Isaacs Grey College
Siviwe Zondani Grey HS Ethan Liberty Grey College
Larkquin Goliath Grey HS Emile Kotze Grey College
Buhlebethu Planga Graeme Kian Fransman Grey College
Egan Philander Framesby Katleho Chabanyane Grey College
Lathita Nqebe Grey HS Sonwabo Sokoyi Grey College
Tiaan Ingram Grey HS Dillon Coetzee Grey College
Andrew Nyandoro Framesby Hein Swanepoel Grey College
Lukhanyiso Bomela St Andrew’s Connie Campher Grey College
Hlomla Marenene Graeme Cornelius Volschenk Grey College
Andrew Mccallum Graeme Duan Ludick Grey College
Sinjin Broad St Andrew’s Diego Lottering Grey College
Kai van Kampen Grey HS Lemo Leballo Grey College
Cayden September Marlow Charlton Mettler Grey College
Golden Lions
Griffons
Marco Botha Monument Phileo Lodewyk Witteberg
Thabani Maguranyanga St Stithians Timothy Balcorta Retief
Angelo Dube Jeppe Christiaan Van deventer Witteberg
Hennie du Randt Monument Kevin Strydom Goudveld
Brian Gerber Helpmekaar Carl-Evert Pienaar Welkom Gim
André Goliath KES Neil Harmse Goudveld
Nyasha Gumbo St Stithians Derik Van Aswegen Witteberg
Franco Hallatt Monument Anslin Hermanus Hentie Cilliers
Munashe Mhere St Stithians Marco Weideman Goudveld
Setshaba Mokoena Jeppe Benedict Human Welkom Gim
Kabelo Motlhajwe KES Vuyani Vanqa Bethlehem Voortrekker
Rynard Mouton Monument Andries Botha Ficksburg
Prince Mulea KES Paschal Ekeji Witteberg
Maselino Pooe Parktown Thladi Phenyane Welkom Gim
Dyland Pretorius Marais Viljoen Tshepang Morake Retief
Jacque Raath Helpmekaar Dylan Pretorius Goudveld
Tyler Skudder Helpmekaar Evan Hartnick Hentie Cilliers
Ethan Snyman Monument Marcel Pretorius Goudveld
Tsoana Tiro Jeppe Willem Oosthuizen Bethlehem Voortrekker
Khamohelo Tlome Jeppe Phumo Phumo Welkom Gim
Ocean Tshimbalanga Jeppe Tshepo Masooa Riebeeckstad
Melbirt van der Spuy Helpmekaar Robin Fredericks Hentie Cilliers
Sebastine Watney Helpmekaar Mzwakhe Khumalo Bronville
KZN Sharks
Leopards
Abande Mthembu Westville Mpho Molefi Wesvalia
Andrew Beyrooti St Charles Tshepo Motsikitlane Rustenburg
Henk Gouws Glenwood Christiaan Pauley Rustenburg
Kent Goedeke Maritzburg College De-André du Preez Lichtenburg
Khwezi Hadebe Maritzburg College Maynard Gouws Rustenburg
Latica Nela Hilton Demarco Dos Santos Rustenburg
Manelisi Ngubane Hilton Gift Simelane HTS Vaal Reefs
Marcelle Masvikeni Maritzburg College Jan-Adriaan Hattingh Wesvalia
Mark Grant Michaelhouse Jonathan Williams Lichtenburg
Matthew Halstead Glenwood Zander Bezuidenhout Wesvalia
Michael King Maritzburg College Keamogetswe Mokwena Wagpos
Mnqobi Mkhize Westville Jan Hendrik Wilken Rustenburg
Mpumelelo Xego Westville Fabrizzio Viljoen Wesvalia
Nico Steyn Glenwood Mosa Mathanjana Wesvalia
Onyi John-Osunwo Northwood Refentse Moabi Rustenburg
Ryan Francis Northwood Cornel Smith Rustenburg
Sali Mlenzama Northwood Stephan van Graan Rustenburg
Sikholise Nanto Glenwood Moabi Khoza Potch HS
Simelela Nkomo Westville Andries Botha Rustenburg
Trompie Corbett Maritzburg College Tshiamo Nkga Zeerust
Vernon Matongo Northwood Frans van Schalkwyk Rustenburg
William Proudfoot St Charles Rayne Badenhorst Lichtenburg
Connor de Bruyn Kearsney Olorato Letsholo HTS Klerksdorp
Namibia
Pumas
Ernst Lowe Windhoek Affies Sipho Nzoto Middelburg
Frederick Engelbrecht Tsumeb Gim Benji Breytenbach HTS Middelburg
Feliciano Mauha Moria Private Marthinus Oosthuysen HTS Middelburg
Sheron Rossouw Windhoek HS Tshepang Moloto Middelburg
Conwill Draghoender Windhoek HS JW Marais HTS Middelburg
Rowan Jansen Windhoek HS Konke Langa Piet Retief
Niel Holtzhausen Moria Private Hardus Rothman Ermelo
Divan van Vreden WalvisBay Private Jaques Marais Nelspruit
Stephanus Jurgens Windhoek Affies Sanele Zungu Middelburg
Raschano van Rooi Windhoek Gim Alec Vermaak HTS Middelburg
Owen Hawanga Windhoek Gim Khirwan Erasmus HTS Middelburg
Geraldo Beukes Windhoek HS Christiaan Vlok HTS Middelburg
Michael Tjazerua Pro-Ed School Ndumiso Dludla Piet Retief
Jonathan Hanekom Windhoek Affies Bobby Madonsela Rob Ferreira
Claasen Coburn Windhoek HS Sifiso Dlamini Middelburg
Janu Visser Elnatan Pieter Henrico Witbank
Bernd Beddies Tsumeb Gim Bonga Ndlovu Bergvlam
Gregory Nawaseb Pro-Ed School Bradley Ludeke Middelburg
Keanan Januarie Windhoek Gim Ignus Strydom Secunda
Marius Wessels Windhoek Affies Siyanda Blose Piet Retief
Brian Bayer Dr Lemmer Franco van rooyen Nelspruit
Jasper Coetzee Keetmanshoop Sakhile Mdhluli Rob Ferreira
Keanu Gonteb WalvisBay Takalani Mhlongo Nelspruit
South Western Districts
Valke
Tino Signe Oakdale Heiko Pohlman Transvalia
Kaylin Cordier Oakdale Richard Muller Heidelberg Volkskool
Janus Ferreira Oakdale Ebune Ngundue Phoenix
Corné Rahl Oakdale Quintin Olivier Transvalia
Elken Willemse Oakdale Goliath Beven Elspark
Armand Fourie Oakdale Ntokozo Jiyane Hans Moore
Joshua Pietersen Oakdale Werner Groenewald EG Jansen
Hector Bladen Oakdale Bishop Mohono Vereeniging Gim
Chadley Josias Outeniqua Albert Mathibela Jeugland
Phillip Fouché Outeniqua Kyle Benade EG Jansen
Schalk Vermeulen Outeniqua Abram Masoeu Transvalia
Marno de Koker Outeniqua Louis de Bruyn EG Jansen
Henry Tromp Outeniqua Keagan Balfour EG Jansen
Francois Breytenbach Outeniqua Katlego Thamaga Transvalia
Johan Jordans Outeniqua Jason Edwards EG Jansen
Caston Mikaels Outeniqua Kyle Pepler EG Jansen
Aiden Booysen Outeniqua Sonwabo Maseko Benoni
Tinsley Stuurman Outeniqua Ruan Pretorius EG Jansen
Lawrence Victor Outeniqua Nyiko Nkanyani Elspark
Leonardo Coetzee Outeniqua Wian Faurie Hans Moore
Braden Booysen Outeniqua Musa Sithole Sasolburg
Lyle Jansen Outeniqua Frederick Malgas Heidelberg Volkskool
Mingo Piti Sentraal Dewald Stoop Transvalia
Western Province
Zimbabwe
Angus Appolis Paarl Gim Veshal Jasi Prince Edward
Eric Basson Paarl Gim Tavonga Muusha Kyle
Keagan Blankenberg Bishops Tadiwanashe Maravanyika Midlands CC
Luciano Castodio HJS Paarl BH Gary Kagande Hillcrest
Bradle Davids Paarl Gim Rangaridzo Muvingi Kyle
Kian Davis Rondebosch Crispen Mashingaidze Peterhouse
Marko De Witt Boland Landbou Tinodiwa Dhlodhlo Kyle
Brian Dosemba Milnerton Tanaka Ndabambi Prince Edward
Ronaldo Ismail Durbanville Brooklyn Chikaka Peterhouse
Ethan James Paarl Gim Panashe Masaya Midlands CC
Duran Koevert SACS Rogan Wolhuter Falcon
Sebastian Lombard HJS Paarl BH Matthew Hickey Falcon
Hlanga Mabele Wynberg Craig Snyder Falcon
Armand Maritz Paul Roos Stephen Terera St George’s
Sacha Mngomezulu Bishops Takudzwa Maunga St George’s
Gerhardus Moolman Boland Landbou Benjamin Sheasby Falcon
Enoch Ndiao SACS Sean Mushohwe Peterhouse
Braam Reinecke HJS Paarl BH Tomuvonga Msasanure CBC Bulawayo
Yaseen Sadien Wynberg Rufaro Mundangepfupfu St George’s
Ebenezer Tsimanga Wynberg Tawanda Banda Prince Edward
Lukhanyo Vokozela Rondebosch Tavonga Ablant Hillcrest
Corné Weilbach Paul Roos Kudzaiishe Maringa Falcon
Andreas Wild Paul Roos Tanatswa Malaba Kyle

7 Comments

  1. @Beet: This is the incorrect Free State team list. The union must have broken some kind of record this year by having 22 of the 23 players from Grey College.

    ReplyReply
  2. Ek sien Vrystaat het vir Boland 50-22 gewen… SWD het Sharks geklop 20-12. Dit lyk of dit Vrystaat teen Blou Bulle gaan wees in die “finaal”. Daar is 14 Outeniqua spelers in die SWD groep. Dis jammer dat oor die drie jaar van 0/14 af dat Outeniqua nie teen Grey College kon gespeel het nie. Miskien wanneer die spelers 1 stes speel oor n jaar of twee.

    ReplyReply
  3. @PlattelandMan: Hello Plattelandman. I noticed that you now help at Dirkie Uys? I had used to teach there for 27 years before I started teaching in Asia 10 years ago.

    ReplyReply
  4. @PlattelandMan: Ek het die 0/16 span so vier of vyf keer die jaar sien speel. en Tiaan het eers in die laaste paar wedstryde opgekom as impak speler… Ek het nie inside info nie maar ek moet aanneem dat hy beseer was.

    ReplyReply

Leave a Reply