Western Cape School Rugby Fixtures for 2017

# DATE OPPONENT VENUE / EVENT
BISHOPS
1 Sat.25Mar Porterville 34 10 Won Porterville S/W
2 Tue.28Mar Paarl Gim X X UnOff WP R/D: PG10-5B
3 Sat.01Apr St Andrew’s 29 21 Won Away
4 Mon.03Apr Kingswood 16 13 Won Away
5 Sat.22Apr Stellenberg 29 28 Won Home
6 Sat.29Apr KES 14 35 Lost Wynberg Festival
7 Sat.06May SACS 24 24 Drew Home
8 Sat.13May Drostdy 26 32 Lost Away
9 Sat.20May Durbanville 72 14 Won Away
10 Sat.27May Wynberg 24 20 Won Away
11 Sat.03Jun Paarl Gim 24 44 Lost Home
12 Sat.10Jun HJS Paarl BH 0 25 Lost Home
13 Sat.24Jun Rondebosch 19 32 Lost Home
14 Sat.29Jul Paul Roos 30 32 Lost Away
15 Sat.05Aug Boland Landbou 14 48 Lost Away
16 Sat.12Aug SACS 15 12 Won Away
17 Sat.19Aug Wynberg 31 18 Won Home
18 Sat.26Aug Rondebosch 7 64 Lost Away
BELLVILLE
1 Sat.18Mar Hottentots Holland X X UnOff Boland L. R/D BV10-0HH
2 Sat.25Mar Milnerton 38 11 Won Brackenfell R/D
3 Tue.28Mar Rondebosch X X UnOff WP R/D: RB25-5BV
4 Sat.01Apr Potch Gim 21 31 Lost Oakdale Festival
5 Mon.03Apr Lichtenburg 12 7 Won Oakdale Festival
6 Wed.05Apr Montagu 53 10 Won Oakdale Festival
7 Sat.22Apr Strand 23 14 Won Home
8 Sat.29Apr SACS 12 49 Lost Wynberg Festival
9 Mon.01May KES 8 16 Lost Wynberg Festival
10 Sat.06May Boland Landbou 15 64 Lost Away
11 Sat.13May Rondebosch 34 39 Lost Away
12 Sat.20May Worcester Gim 30 16 Won Away
13 Sat.27May Brackenfell 11 16 Lost Away
14 Sat.03Jun Swartland 45 21 Won Home
15 Sat.10Jun Durbanville 13 7 Won Home
16 Sat.24Jun Monument Park X X UnOff Cancelled
17 Thu.20Jul Campbell (N.Ire) 31 12 Won Home
18 Sat.22Jul Sullivan Upper (Eng) 31 12 Won Home
19 Sat.29Jul Stellenberg 13 21 Lost Home
20 Sat.05Aug De Kuilen 47 7 Won Home
21 Sat.12Aug Tygerberg RFC 96 0 Won Home
22 Sat.19Aug DF Malan 20 15 Won Away
BOLAND LANDBOU
1 Sat.18Mar Strand X X UnOff Boland L. R/D BL30-0St
2 Sat.18Mar De Kuilen X X UnOff Boland L. R/D BL40-0DK
3 Sat.25Mar Windhoek HS 83 5 Won PRG Rugby Day
4 Tue.28Mar SACS X X UnOff WP R/D: BL0-5S
5 Sat.01Apr EG Jansen 65 21 Won Noord-Suid
6 Tue.04Apr Garsfontein 41 43 Lost Noord-Suid
7 Sat.22Apr SACS 18 22 Lost Away
8 Sat.29Apr Grey Bloem 8 49 Lost Wildeklawer
9 Mon.01May Monument 24 22 Won Wildeklawer
10 Sat.06May Bellville 64 15 Won Home
11 Sat.13May Framesby 16 19 Lost Home
12 Sat.20May Wynberg 62 17 Won Home
13 Sat.03Jun Stellenberg 35 34 Won Away
14 Sat.10Jun Paarl Gim 24 15 Won Home
15 Sat.24Jun HJS Paarl BH 33 38 Lost Away
16 Sat.01Jul Grey HS 17 18 Lost Cape Schools Week
17 Mon.03Jul Muir 47 0 Won Cape Schools Week
18 Sat.29Jul Rondebosch 29 14 Won Away
19 Sat.05Aug Bishops 48 14 Won Home
20 Sat.12Aug Paul Roos 24 33 Lost Home
21 Sat.26Aug Oakdale 12 14 Lost Away
BRACKENFELL
1 Sat.25Mar Outeniqua 15 27 Lost Brackenfell R/D
2 Tue.28Mar Wynberg X X UnOff WP R/D: WB10-5BF
3 Sat.01Apr Oudtshoorn 24 21 Won TSRF
4 Mon.03Apr Pietersburg 33 22 Won TSRF
5 Wed.05Apr Pionier 67 12 Won TSRF
6 Sat.29Apr Ben Vorster 59 17 Won KarooToernooi
7 Mon.01May Menlopark 29 31 Lost KarooToernooi
8 Sat.06May De Kuilen 45 8 Won Away
9 Sat.13May Durbanville 84 17 Won Away
10 Sat.20May SACS 12 26 Lost Home
11 Sat.27May Bellville 16 11 Won Home
12 Sat.03Jun DF Malan 30 5 Won Away
13 Sat.24Jun Milnerton 79 5 Won Home
14 Sat.29Jul Hermanus 28 21 Won Away
15 Sat.05Aug Hugenote 33 31 Won Away
16 Sat.12Aug Stellenberg 11 41 Lost Away
17 Sat.19Aug HTS Bellville 84 10 Won Home
18 Sat.26Aug Tygerberg 58 0 Won Away
DE KUILEN
1 Sat.18Mar Boland Landbou X X UnOff Boland L. R/D BL40-0DK
2 Sat.25Mar Langenhoven Gim 5 13 Lost PRG Rugby Day
3 Sat.01Apr Porterville 11 25 Lost TSRF
4 Mon.03Apr Pionier 15 26 Lost TSRF
5 Sat.22Apr HTS Bellville 22 20 Won Home
6 Sat.29Apr Schoonspruit 17 22 Lost KarooToernooi
7 Mon.01May Jim Fouche 9 15 Lost KarooToernooi
8 Sat.06May Brackenfell 8 45 Lost Home
9 Sat.13May Swartland 0 28 Lost Home
10 Sat.20May Stellenberg 5 93 Lost Away
11 Sat.27May DF Malan 5 43 Lost Home
12 Sat.03Jun Strand 7 22 Lost Home
13 Sat.29Jul Monument Park 22 5 Won Home
14 Sat.05Aug Bellville 7 47 Lost Away
15 Sat.12Aug Tygerberg 5 26 Lost Home
16 Sat.19Aug Worcester Gim 22 20 Won Home
DF MALAN
1 Sat.25Mar Charlie Hofmeyr 15 17 Lost Home
2 Tue.28Mar Bellville South X X UnOff WP R/D: DF10-5BS
3 Mon.03Apr Witteberg 23 19 Won SCST
4 Wed.05Apr George 48 3 Won SCST
5 Thu.06Apr Brandwag (Benoni) 27 7 Won SCST
6 Sat.22Apr Parel Vallei 18 11 Won Away
7 Sat.29Apr Upington 17 10 Won Wynberg Festival
8 Mon.01May Swartland 24 20 Won Wynberg Festival
9 Sat.06May Strand 17 7 Won Home
10 Sat.13May HTS Bellville 24 7 Won Home
11 Sat.20May Monument Park 30 5 Won Away
12 Sat.27May De Kuilen 43 5 Won Away
13 Sat.03Jun Brackenfell 5 30 Lost Home
14 Sat.10Jun Hugenote 28 7 Won Home
15 Tue.27Jun Tygerberg X X UnOff Cancelled
16 Sat.29Jul Oudtshoorn 19 18 Won Away
17 Sat.05Aug Hottentots Holland 29 12 Won Away
18 Sat.12Aug Kasselsvlei 41 9 Won Away
19 Sat.19Aug Bellville 15 20 Lost Home
DROSTDY
1 Wed.15Mar San Isidro (Arg) 13 21 Lost Home
2 Sat.25Mar Paul Roos 19 32 Lost PRG Rugby Day
3 Sat.01Apr Marais Viljoen 27 19 Won Drostdy North-South
4 Mon.03Apr Transvalia 26 26 Drew Drostdy North-South
5 Wed.05Apr Middelburg 48 5 Won Drostdy North-South
6 Thu.13Apr Kearsney 45 17 Won Kearsney ERF
7 Sat.15Apr Dale 26 25 Won Kearsney ERF
8 Mon.17Apr Pretoria BH 29 5 Won Kearsney ERF
9 Sat.22Apr Oakdale 24 13 Won Away
10 Sat.06May Worcester Gim 47 7 Won Away
11 Sat.13May Bishops 32 26 Won Home
12 Sat.20May Outeniqua 21 26 Lost Away
13 Sat.27May Noord-Kaap 20 22 Lost Away
14 Sat.03Jun Hugenote 54 24 Won Home
15 Sat.29Jul Tygerberg 47 24 Won Home
16 Sat.05Aug Stellenberg 19 24 Lost Away
17 Sat.12Aug Diamantveld 37 28 Won Away
18 Sat.19Aug Duineveld 12 0 Won Home
DURBANVILLE
1 Sat.18Mar New Orleans X X UnOff Boland L. R/D NO5-15DV
2 Sat.18Mar Parel Vallei X X UnOff Boland L. R/D PV10-5DV
3 Sat.25Mar Swartland 36 10 Won Home
4 Sat.01Apr Oosterlig 34 10 Won Oakdale Festival
5 Mon.03Apr Upington 21 18 Won Oakdale Festival
6 Wed.05Apr Welkom Gim 30 33 Lost Oakdale Festival
7 Sat.22Apr Monument Park 39 17 Won Away
8 Sat.29Apr Lydenburg 55 22 Won Wynberg Festival
9 Mon.01May Windhoek HS 17 41 Lost Wynberg Festival
10 Sat.06May Hugenote 31 22 Won Home
11 Sat.13May Brackenfell 17 84 Lost Home
12 Sat.20May Bishops 14 72 Lost Home
13 Sat.27May Tygerberg 24 41 Lost Home
14 Sat.03Jun SACS 0 100 Lost Home
15 Sat.10Jun Bellville 7 13 Lost Away
16 Thu.20Jul Piketberg 24 7 Won Home
17 Sat.29Jul Worcester Gim 24 31 Lost Away
18 Sat.05Aug Rondebosch 10 58 Lost Home
19 Sat.12Aug Outeniqua 17 88 Lost Away
20 Sat.19Aug Milnerton 68 6 Won Home
21 Sat.26Aug Stellenberg 6 47 Lost Home
HJS PAARL BH
1 Mon.27Mar Sacred Heart (NZ) 24 8 Won New Zealand Tour
2 Sat.01Apr Gisborne BHS (NZ) 73 3 Won New Zealand Tour
3 Wed.05Apr Nelson College (NZ) 81 12 Won New Zealand Tour
4 Fri.07Apr Christchurch BHS (NZ) 36 38 Lost New Zealand Tour
5 Thu.13Apr Eye of the Tiger 57 0 Won St John’s ERF
6 Sat.15Apr NSW Combined Sch 67 0 Won St John’s ERF
7 Mon.17Apr Affies 14 10 Won St John’s ERF
8 Sat.22Apr Outeniqua 47 16 Won Home
9 Sat.29Apr Selborne 33 16 Won Wildeklawer
10 Mon.01May Glenwood 30 12 Won Wildeklawer
11 Sat.06May Wynberg 67 25 Won Home
12 Sat.13May Grey College 46 31 Won Away
13 Sat.20May Rondebosch 73 7 Won Away
14 Sat.27May Paul Roos 21 9 Won Home
15 Sat.03Jun Oakdale 36 31 Won Away
16 Sat.10Jun Bishops 25 0 Won Away
17 Sat.24Jun Boland Landbou 38 33 Won Home
18 Sat.29Jul SACS 37 17 Won Home
19 Sat.05Aug Paarl Gim 18 13 Won Away
HUGENOTE
1 Sat.11Mar Tygerberg 5 10 Lost Home
2 Sat.18Mar HTS Bellville X X UnOff Boland L. R/D H5-0HB
3 Sat.18Mar Langenhoven Gim X X UnOff Boland L. R/D LG5-25H
4 Sat.25Mar Hermanus 29 26 Won Home
5 Sat.01Apr Voortrekker (Beth) 8 16 Lost Oakdale Festival
6 Mon.03Apr Kempton Park 12 26 Lost Oakdale Festival
7 Wed.05Apr M&F Agri XV 5 17 Lost Oakdale Festival
8 Thu.27Apr Montana 26 10 Won PUK Semifinal 9-12
9 Sat.29Apr Parel Vallei 15 12 Won Wynberg Festival
10 Mon.01May Rondebosch 34 32 Won Wynberg Festival
11 Sat.06May Durbanville 22 31 Lost Away
12 Sat.13May Worcester Gim 30 14 Won Home
13 Sat.20May Oudtshoorn 46 10 Won Home
14 Sat.03Jun Drostdy 24 54 Lost Away
15 Sat.10Jun DF Malan 7 28 Lost Away
16 Tue.25Jul Klein Nederburg 33 7 Won Home
17 Sat.29Jul Charlie Hofmeyr 27 7 Won Home
18 Sat.05Aug Brackenfell 31 33 Lost Home
19 Thu.10Aug Labori 74 10 Won Home
20 Sat.19Aug Swartland 22 26 Lost Away
OAKDALE
1 Sat.11Mar San Isidro (Arg) 17 15 Won Home
2 Sat.25Mar France u17 22 31 Lost PRG Rugby Day
3 Sat.01Apr Kempton Park 50 7 Won Oakdale Festival
4 Mon.03Apr Diamantveld 34 6 Won Oakdale Festival
5 Wed.05Apr Potch Gim 66 12 Won Oakdale Festival
6 Sat.22Apr Drostdy 13 24 Lost Home
7 Sat.29Apr Monument 8 32 Lost Wildeklawer
8 Mon.01May Garsfontein 40 19 Won Wildeklawer
9 Sat.20May Paarl Gim 27 31 Lost Away
10 Sat.27May Outeniqua 15 19 Lost Away
11 Sat.03Jun HJS Paarl BH 31 36 Lost Home
12 Sat.10Jun Paul Roos 10 27 Lost Away
13 Sat.29Jul Langenhoven Gim 78 0 Won Home
14 Sat.05Aug Marlow 47 31 Won Away
15 Sat.19Aug Framesby 24 17 Won Home
16 Sat.26Aug Boland Landbou 14 12 Won Home
OUDTSHOORN
1 Thu.02Mar Uru Cure (Argentina) 29 17 Won Home
2 Sat.11Mar Framesby 12 43 Lost Gill College R/D (40min game)
3 Sat.25Mar Stellenberg 0 38 Lost Porterville S/W
4 Sat.01Apr Brackenfell 21 24 Lost TSRF
5 Mon.03Apr Aliwal North 24 22 Won TSRF
6 Wed.05Apr Groenberg 0 31 Lost TSRF
7 Sat.22Apr Pearson 28 13 Won Home
8 Sat.29Apr Worcester Gim 15 10 Won KarooToernooi
9 Mon.01May Marlow 5 46 Lost KarooToernooi
10 Sat.13May Langenhoven Gim 36 21 Won Home
11 Sat.20May Hugenote 10 46 Lost Away
12 Sat.27May Punt 16 19 Lost Home
13 Sat.03Jun Daniel Pienaar X X UnOff Cancelled
14 Sat.29Jul DF Malan 18 19 Lost Home
15 Sat.05Aug Brandwag X X UnOff Oudtshoorn cancelled
16 Sat.12Aug George 28 24 Won Away
17 Sat.19Aug PW Botha 38 5 Won Home
18 Sat.26Aug Outeniqua 19 62 Lost Away
OUTENIQUA
1 Sat.11Mar Sentraal 59 19 Won Brandfort S/D
2 Sat.25Mar Brackenfell 27 15 Won Brackenfell R/D
3 Sat.01Apr Menlopark 30 49 Lost Noord-Suid
4 Tue.04Apr Waterkloof 15 34 Lost Noord-Suid
5 Sat.22Apr HJS Paarl BH 16 47 Lost Away
6 Sat.29Apr Noord-Kaap 28 21 Won Wildeklawer
7 Mon.01May Affies 0 34 Lost Wildeklawer
8 Sat.13May Stellenberg 38 43 Lost Away
9 Sat.20May Drostdy 26 21 Won Home
10 Sat.27May Oakdale 19 15 Won Home
11 Sat.03Jun Langenhoven Gim 81 20 Won Away
12 Sat.29Jul Punt X X UnOff Cancelled
13 Sat.05Aug Framesby 36 15 Won Away
14 Sat.12Aug Durbanville 88 17 Won Home
15 Sat.19Aug Paarl Gim 27 24 Won Home
16 Sat.26Aug Oudtshoorn 62 19 Won Home
PAARL GIM
1 Fri.17Mar Stellenberg 31 19 Won Home
2 Sat.25Mar Affies 35 33 Won Home
3 Tue.28Mar Bishops X X UnOff WP R/D: PG10-5B
4 Sat.01Apr Garsfontein 46 17 Won Noord-Suid
5 Tue.04Apr EG Jansen 39 10 Won Noord-Suid
6 Sat.22Apr Paul Roos 20 19 Won On TV
7 Sat.29Apr Waterkloof 26 7 Won Wildeklawer
8 Mon.01May Grey College 19 31 Lost Wildeklawer
9 Sat.06May Rondebosch 43 21 Won Home
10 Sat.20May Oakdale 31 27 Won Home
11 Sat.27May SACS 19 22 Lost Away
12 Sat.03Jun Bishops 44 24 Won Away
13 Sat.10Jun Boland Landbou 15 24 Lost Away
14 Sat.29Jul Wynberg 103 12 Won Home
15 Sat.05Aug HJS Paarl BH 13 18 Lost Home
16 Sat.19Aug Outeniqua 24 27 Lost Away
PAREL VALLEI
1 Sat.18Mar Durbanville X X UnOff Boland L. R/D PV10-5DV
2 Sat.18Mar Fairbairn X X UnOff Boland L. R/D PV15-5F
3 Sat.22Apr DF Malan 11 18 Lost Home
4 Sat.29Apr Hugenote 12 15 Lost Wynberg Festival
5 Mon.01May Upington 7 22 Lost Wynberg Festival
6 Sat.06May Milnerton 20 14 Won Home
7 Sat.13May Hermanus 23 30 Lost Home
8 Sat.20May Hottentots Holland 17 20 Lost Away
9 Sat.27May Strand 0 19 Lost Away
10 Sat.05Aug Worcester Gim 17 20 Lost Away
11 Sat.12Aug Pearson 10 29 Lost Away
12 Sat.19Aug Somerset College 57 5 Won Home
PAUL ROOS
1 Thu.16Mar Swartland X X UnOff Practice match SL7-56PR
2 Sat.25Mar Drostdy 32 19 Won PRG Rugby Day
3 Tue.28Mar Stellenberg X X UnOff WP R/D: PR10-5SB
4 Thu.13Apr Nelspruit 44 6 Won St John’s ERF
5 Sat.15Apr Helpmekaar 25 22 Won St John’s ERF
6 Mon.17Apr Parktown 61 12 Won St John’s ERF
7 Sat.22Apr Paarl Gim 19 20 Lost On TV
8 Sat.29Apr Affies 21 14 Won Wildeklawer
9 Mon.01May Waterkloof 25 38 Lost Wildeklawer
10 Sat.06May Grey HS 20 22 Lost Away
11 Sat.13May SACS 29 24 Won Away
12 Sat.27May HJS Paarl BH 9 21 Lost Away
13 Sat.03Jun Rondebosch 52 15 Won Away
14 Sat.10Jun Oakdale 27 10 Won Home
15 Sat.29Jul Bishops 32 30 Won Home
16 Sat.05Aug Wynberg 31 7 Won Away
17 Sat.12Aug Boland Landbou 33 24 Won Away
18 Sat.19Aug Grey College 28 30 Lost Home
RONDEBOSCH
1 Tue.28Mar Bellville X X UnOff WP R/D: RB25-5BV
2 Sat.01Apr Pietersburg 50 3 Won TSRF
3 Thu.13Apr Jeppe 26 0 Won KES Festival
4 Sat.15Apr KES 17 25 Lost KES Festival
5 Sat.22Apr Wynberg 34 13 Won Away
6 Sat.29Apr Tygerberg 40 12 Won Wynberg Festival
7 Mon.01May Hugenote 32 34 Lost Wynberg Festival
8 Sat.06May Paarl Gim 21 43 Lost Away
9 Sat.13May Bellville 39 34 Won Home
10 Sat.20May HJS Paarl BH 7 73 Lost Home
11 Sat.27May Stellenberg 21 33 Lost Away
12 Sat.03Jun Paul Roos 15 52 Lost Home
13 Sat.10Jun SACS 14 14 Drew Home
14 Sat.24Jun Bishops 32 19 Won Away
15 Sat.01Jul Dale 27 27 Drew Cape Schools Week
16 Mon.03Jul Queen’s 19 22 Lost Cape Schools Week
17 Sat.29Jul Boland Landbou 14 29 Lost Home
18 Sat.05Aug Durbanville 58 10 Won Away
19 Sat.12Aug Wynberg 25 16 Won Home
20 Sat.19Aug SACS 36 22 Won Away
21 Sat.26Aug Bishops 64 7 Won Home
SACS
1 Tue.28Mar Boland Landbou X X UnOff WP R/D: BL0-5S
2 Sat.01Apr Ligbron 60 14 Won TSRF
3 Thu.13Apr Michaelhouse 28 0 Won St Stithians ERF
4 Sat.15Apr DHS 20 16 Won St Stithians ERF
5 Mon.17Apr St Andrew’s 24 15 Won St Stithians ERF
6 Sat.22Apr Boland Landbou 22 18 Won Home
7 Sat.29Apr Bellville 49 12 Won Wynberg Festival
8 Sat.06May Bishops 24 24 Drew Away
9 Sat.13May Paul Roos 24 29 Lost Home
10 Sat.20May Brackenfell 26 12 Won Away
11 Sat.27May Paarl Gim 22 19 Won Home
12 Sat.03Jun Durbanville 100 0 Won Away
13 Sat.10Jun Rondebosch 14 14 Drew Away
14 Sat.24Jun Wynberg 37 20 Won Home
15 Sat.01Jul Selborne 17 13 Won Cape Schools Week
16 Mon.03Jul Grey HS 20 18 Won Cape Schools Week
17 Sat.29Jul HJS Paarl BH 17 37 Lost Away
18 Sat.05Aug Strand 55 8 Won Away
19 Sat.12Aug Bishops 12 15 Lost Home
20 Sat.19Aug Rondebosch 22 36 Lost Home
21 Sat.26Aug Wynberg 24 20 Won Away
STELLENBERG
1 Fri.10Mar Bellville South 66 7 Won Masibambane Festival
2 Fri.17Mar Paarl Gim 19 31 Lost Away
3 Sat.25Mar Oudtshoorn 38 0 Won Porterville S/W
4 Tue.28Mar Paul Roos X X UnOff WP R/D: PR10-5SB
5 Sat.01Apr Waterkloof 33 36 Lost Noord-Suid
6 Tue.04Apr Menlopark 33 12 Won Noord-Suid
7 Sat.22Apr Bishops 28 29 Lost Away
8 Sat.29Apr EG Jansen 24 24 Drew Wildeklawer
9 Mon.01May HTS Middelburg 31 21 Won Wildeklawer
10 Sat.13May Outeniqua 43 38 Won Home
11 Sat.20May De Kuilen 93 5 Won Home
12 Sat.27May Rondebosch 33 21 Won Home
13 Sat.03Jun Boland Landbou 34 35 Lost Home
14 Sat.10Jun Wynberg 47 5 Won Home
15 Sat.01Jul Muir 40 10 Won Cape Schools Week
16 Mon.03Jul Dale 22 7 Won Cape Schools Week
17 Sat.29Jul Bellville 21 13 Won Away
18 Sat.05Aug Drostdy 24 19 Won Home
19 Sat.12Aug Brackenfell 41 11 Won Home
20 Sat.19Aug Tygerberg 90 26 Won Away
21 Sat.26Aug Durbanville 47 6 Won Away
STRAND
1 Sat.18Mar Boland Landbou X X UnOff Boland L. R/D BL30-0St
2 Sat.18Mar Paulus Joubert X X UnOff Boland L. R/D PJ15-20S
3 Sat.25Mar Labori 36 5 Won Brackenfell R/D
4 Sat.01Apr Upington 5 17 Lost Oakdale Festival
5 Mon.03Apr Oosterlig 36 6 Won Oakdale Festival
6 Wed.05Apr Lichtenburg 7 20 Lost Oakdale Festival
7 Sat.22Apr Bellville 14 23 Lost Away
8 Sat.06May DF Malan 7 17 Lost Away
9 Sat.13May Charlie Hofmeyr 12 26 Lost Away
10 Sat.27May Parel Vallei 19 0 Won Home
11 Sat.03Jun De Kuilen 22 7 Won Away
12 Tue.18Jul Groenberg 27 28 Lost Away
13 Sat.29Jul Swartland 7 27 Lost Away
14 Sat.05Aug SACS 8 55 Lost Home
15 Sat.12Aug Hermanus 5 27 Lost Away
16 Sat.19Aug Hottentots Holland 43 17 Won Away
17 Sat.26Aug HTS Bellville 29 3 Won Home
SWARTLAND
1 Thu.16Mar Paul Roos X X UnOff Practice match SL7-56PR
2 Sat.25Mar Durbanville 10 36 Lost Away
3 Sat.01Apr Grey College Cherries 7 39 Lost Union HS Festival
4 Mon.03Apr Pearson 20 46 Lost Union HS Festival
5 Sat.22Apr Worcester Gim 15 10 Won Home
6 Mon.01May DF Malan 20 24 Lost Wynberg Festival
7 Sat.06May Hermanus 19 42 Lost Away
8 Sat.13May De Kuilen 28 0 Won Away
9 Sat.20May Charlie Hofmeyr 17 45 Lost Away
10 Sat.27May Langenhoven Gim 41 5 Won Away
11 Sat.03Jun Bellville 21 45 Lost Away
12 Sat.10Jun Vredenburg 45 11 Won Home
13 Thu.20Jul UCS Hampstead (Eng) 34 8 Won Home
14 Sat.22Jul Stewarts Melville (Sco) 29 17 Won Home
15 Wed.26Jul John Fischer (Eng) 30 26 Won Home
16 Sat.29Jul Strand 27 7 Won Home
17 Sat.05Aug Tygerberg 8 24 Lost Away
18 Sat.12Aug Hopefield 17 10 Won Home
19 Sat.19Aug Hugenote 26 22 Won Home
TYGERBERG
1 Sat.11Mar Hugenote 10 5 Won Away
2 Sat.25Mar Bellville South 8 7 Won Home
3 Sat.01Apr Worcester Gim 30 8 Won TSRF
4 Mon.03Apr Humansdorp Sec 19 8 Won TSRF
5 Wed.05Apr Pietersburg 32 8 Won TSRF
6 Sat.22Apr Hamlet 53 19 Won Home
7 Sat.29Apr Rondebosch 12 40 Lost Wynberg Festival
8 Mon.01May Langa Development 82 0 Won Wynberg Festival
9 Sat.06May Monument Park 56 10 Won Home
10 Sat.13May Tygerberg RFC 19 19 Drew Home
11 Sat.20May HTS Bellville 34 3 Won Home
12 Sat.27May Durbanville 41 24 Won Away
13 Sat.03Jun Milnerton 47 12 Won Away
14 Thu.15Jun Northern League Inv XV 86 7 Won Home
15 Tue.27Jun DF Malan X X UnOff Cancelled
16 Thu.20Jul Charlie Hofmeyr 14 19 Lost Home
17 Sat.22Jul Vredenburg 38 14 Won Home
18 Sat.29Jul Drostdy 24 47 Lost Away
19 Sat.05Aug Swartland 24 8 Won Home
20 Tue.08Aug Fettes (Sco) 61 10 Won Home
21 Sat.12Aug De Kuilen 26 5 Won Away
22 Sat.19Aug Stellenberg 26 90 Lost Home
23 Sat.26Aug Brackenfell 0 58 Lost Home
WORCESTER GIM
1 Sat.18Mar Labori X X UnOff Boland L. R/D L0-5WG
2 Sat.25Mar Punt 48 0 Won Home
3 Sat.01Apr Tygerberg 8 30 Lost TSRF
4 Mon.03Apr Groenberg 14 18 Lost TSRF
5 Wed.05Apr Piketberg 7 20 Lost TSRF
6 Sat.22Apr Swartland 10 15 Lost Away
7 Sat.29Apr Oudtshoorn 10 15 Lost KarooToernooi
8 Mon.01May Oos-Moot 17 33 Lost KarooToernooi
9 Sat.06May Drostdy 7 47 Lost Home
10 Sat.13May Hugenote 14 30 Lost Away
11 Sat.20May Bellville 16 30 Lost Home
12 Sat.27May Hermanus 18 36 Lost Away
13 Sat.03Jun Charlie Hofmeyr 26 17 Won Home
14 Sat.29Jul Durbanville 31 24 Won Home
15 Sat.05Aug Parel Vallei 20 17 Won Home
16 Sat.12Aug Vredenburg 25 8 Won Away
17 Sat.19Aug De Kuilen 20 22 Lost Away
WYNBERG
1 Tue.28Mar Brackenfell X X UnOff WP R/D: WB10-5BF
2 Thu.13Apr KES 17 42 Lost KES Festival
3 Sat.15Apr Marlow 32 26 Won KES Festival
4 Mon.17Apr Noordheuwel 36 10 Won KES Festival
5 Sat.22Apr Rondebosch 13 34 Lost Home
6 Sat.29Apr Windhoek HS 45 29 Won Wynberg Festival
7 Mon.01May Lydenburg 31 10 Won Wynberg Festival
8 Sat.06May HJS Paarl BH 25 67 Lost Away
9 Sat.13May Grey HS 30 40 Lost Home
10 Sat.20May Boland Landbou 17 62 Lost Away
11 Sat.27May Bishops 20 24 Lost Home
12 Sat.10Jun Stellenberg 5 47 Lost Away
13 Sat.24Jun SACS 20 37 Lost Away
14 Sat.01Jul Queen’s 22 24 Lost Cape Schools Week
15 Mon.03Jul Selborne 20 19 Won Cape Schools Week
16 Sat.29Jul Paarl Gim 12 103 Lost Away
17 Sat.05Aug Paul Roos 7 31 Lost Home
18 Sat.12Aug Rondebosch 16 25 Lost Away
19 Sat.19Aug Bishops 18 31 Lost Away
20 Sat.26Aug SACS 20 24 Lost Home

25 Comments

  1. Very interesting….Paarl Boys playing Glenwood on 1 May twice……first in Kimberley and then at home……….surely they’ll fly to Paarl after the Wildeklawer game…….or is it a day/night ?

    ReplyReply
  2. Aan die Paarl Gim bloggers, enige idee waarom die Stellenberg game op ‘n Vrydag (17 Maart) plaasvind en of dit ‘n volledige program deur al die ouderdomsgroepe gaan wees.

    ReplyReply
  3. @HE: Sover ek weet is daardie naweek ‘n langnaweek. Dinsdag 21 Maart is Menseregtedag en Maandag 20 Maart ‘n spesiale skole-vakansiedag. Dit gee dus mense wat die naweek wil weggaan steeds die geleentheid om na die wedstryd of Saterdag-oggend te vertrek. Andersins sou hulle moes wag tot Saterdagmiddag. Ons weet mos ook dat Maart van die beste weer in die Kaap het.
    Ek glo dit sal ‘n volledige program wees wat gedurende die middag begin en die aand onder spreiligte voltooi sal word.

    ReplyReply
  4. @BuffelsCM: Watter spreiligte? Ten minste is dit n lekker kort trip vir meese van die Gim manne huistoe daardie dag. :wink:

    Word daar Netbal en hokkie ook gespeel?

    ReplyReply
  5. @BuffelsCM: Behoort goeie aanduiding te wees van die spanne se potensiaal en behoorlike opwarming vir Gim se Affies derby. Goeie begin van die seisoen.

    ReplyReply
  6. @CharlesZA: Daar is nie ‘n ligawedstryd tussen Gim en Stellenberg in 2017 nie. Gim het dus vir Stellenberg genooi vir ‘n vriendskaplike wedstryd

    ReplyReply
  7. Ek voorspel dat Stellenberg nie n enkele wedstryd sal wen teen Gim nie.

    Gim se junior spanne raak beter.

    ReplyReply
  8. @boerboel: Of Stellenberg enige games sal wen, sal tyd maar leer. Stellenberg is egter lank nie meer ‘n walkover nie. Hul mag moontlik hier en daar verras.

    ReplyReply
  9. @boerboel: Gedagtig aan Stellenberg se nuwe aanstellings aan hul afrigter korps en uitbreiding van hul oefen en fiksheid fasiliteite lyk dit vir my dat borge nie noodwendig ‘n probleem is nie. Die skielike aantreklikheid van die Paarl skole vir spelers is definitief n probleem.

    ReplyReply
  10. Medelye aan al die Boishaai manne met die afsterwe van julle /14 kaptein van die jaar.

    Dit plaas ons gedrag op die blog in perspektief.

    Wat ‘n aaklige Kersfees vir sy familie. Ek bid vir hulle.

    ReplyReply
  11. Baie hartseer nuus van die afsterwe van Jannie Fourie. Ons dink aan sy gesin, familie, en skoolvriende.

    ReplyReply
  12. @Rainier: Dankie, ja dit is ‘n groot skok. Die seun was ‘n oulike klong, sterk leier en yster op die rugby veld. Mens hoop en vertou die Here sal ook sy ouers en familie dra in hierdie hartseer tyd. Die seuns is baie geskok met die nuus.

    ReplyReply
  13. Ek het gaan kyk na die afgelope vyf jaar se uitslae tussen Outeniqua en die twee Paarl skole.

    Daar was ses wedstryde teen Paarl Gim.
    As jy al die uitslae saam optel : Gim 167 – 147 Outeniqua.
    Dit werk uit op ‘n gemiddeld van Gim 28 – 25 Outeniqua.

    Daar was vyf wedstryde teen HJS Paarl.
    As jy al die uitslae saam optel : HJS 133 – 111 Outeniqua
    Dit werk uit op ‘n gemiddeld van HJS 27 – 22 Outeniqua

    Hierdie jaar dink ek gaan ons 1 ste span swaar kry , maar in die ouderdoms groepe dink ek het al ons A spanne ‘n baie goeie kans.

    ReplyReply
  14. @AntonT: Darem jammer dat die Boland game na die 2012 debakel so in die spore gestuit is, maar ons mense is beginselvas, so ondanks versoeke, sal dit nie hervat word nie. Speel darem die ouderdomsgroepe af en toe raak, hierdie jaar 014/o15/o16 by Brackenfell Rugbydag, behoort mooi taai te wees

    ReplyReply

Leave a Reply