Paarl Gim’s Pieter Rossouw in Japan again

Paarl Gymnasium’s Director of Rugby slash Head Coach Pieter Rossouw is back in Japan helping out Jimmy Stonehouse’s Toshiba Brave Lupus once again and it looks like he will be in the Land of the Rising Sun for quite a while this time around.

Earlier this year Rossouw  who is an Old Boy, with the full blessing of Gim, was away in Japan for 4 games of the regular season. The adjustments that had to be made in his absence seemed to derail what was a very successful season up until his departure as the Gimmies u19A team went down to both SACS and Boland Landbou.

It’s obviously a great financial move for the former Bok wing and respected coach to be involved in the lucrative Japanese competition but where does it all leave Gim 1st XV rugby and their preparations for 2018? All their main rivals seem to have their head coaches locked in and fully committed to the cause without much distractions.

2018 may prove to be a far more challenging season for Gim to achieve good results and it will be interesting if the powers that be at SA’s leading Co-ed rugby school make any calls to ensure their top rugby post is occupied by a coach who puts the school and 1st XV first on the priority list.

 

 

 

20 Comments

 1. Surely, if the Paarl schools have the money for coaches like Sean and Pieter, they should be able to attract other high flyers? Is that not the point of their strategy. Gimmies obviously thought it would not have an effect and did not want to lose Pieter. Maybe they just did not have the funds to tie him down.
  I still support a system where coaches are also teachers, regardless if the BoisHaai performance benefits.

  ReplyReply
 2. Die skool het Pieter toestemming gegee om oorsee af te rig sodat hulle sy dienste in 2018 weer kan gebruik. Om hom voltyds aan te stel is net te duur. Alle professionele coaches is “vloeibaar” deesdae en soek ook groter uitdagings. Onderwyser-afrigters se dae is getel bloot omdat ‘n onderwyser se akademiese vereistes net te groot is.

  ReplyReply
 3. @robbie: Heyneke Meyer,Jake White,Eddie Jones,Graham Henry en nog ander was almal onnies.Ek sal juis se tyd is hul grootste bate om in afrigting te spesialiseer.

  ReplyReply
 4. @BrotherBear: Julle het nog n kans op uitnodiging,ons nie.Met Heyneke wat dit reel is daar nie n manier nie,die Affie koneksie.My hoop is dat HJS die SA spanne self wil kies en dat hulle die beste daar wil he…

  ReplyReply
 5. Soos meeste dinge in die lewe is die resep vir sukses nie altyd dieselfde nie. Solank ‘n coach die job gedoen kry maak dit nie saak of hy ‘n onnie is of nie. As skole vir kinders kan betaal hoekom nie vir ‘n coach nie? Inteendeel ‘n goeie coach is meer werd vir ‘n skool as ‘n goeie speler.

  @Grizzly:Ek dink nie Heyneke gaan die SA skole verteenwoordigers vir HJS kies nie. Ek dink hy is betrek om te help met die spanne van ander lande. Ek dink HJS sal waarskynlik al die SA skole kies wat hulle daar wil he want op die ou end is dit hulle 150 viering. Ek weet jy het meer belang volgende jaar as meeste van ons en ek verstaan jou verstrasie. Ek wil jou nie slegte moet gee nie maar daar sal heel waarskynlik eers na ons buur skole gekyk word(PRG, Gim, Boland), dit los nie baie plekke oop vir die spanne buite die Kaap nie. Grey, Glenwood en Affies sal ook seker op die lys wees. Grey omdat hulle Grey is, Glenwood omdat Sean daar was en Affies want baie seuns in Boishaai se pa’s is Affie old boys en een of twee van ons borge is ook ou Affie manne. Persoonlik dink ek Monnas sal ook genooi word. Dit los twee plekke. Omdat Boishaai ‘n seuns skool is sal ander seuns skole ook seker voorkeur kry. Ons sal maar moet wag en sien maar wees gerus ek dink nie Heyenke gaan die SA skole verteenwoordigers kies nie.

  ReplyReply
 6. Gim
  Boland
  PRG
  Grey
  Sacs
  Affies
  Monnas
  KES
  Oakdale
  Glenwood
  Outinikwa
  Grey high
  Dan dink ek omtrent alle profinsies is gecover

  ReplyReply
 7. @Stier: Ek glo die skool gaan terug kyk na 150 jaar.Daar is nog nie n verhouding met HJS nie.Ons skool eers in 87 oop gemaak.Maar Naas is n vriend van die skool,so mens weet nooit.@Hooit: Kyk wat skryf Hannes op schoolofrugby.Die blog is saam met jou trots…

  ReplyReply
 8. @Smallies: Ja daar is ‘n baie ou verhouding en dit is iets waaroor almal kan bly wees. Julle bly maar die skool wat almal jaag.

  @Hooit: Jy weet mos niemand hou van ons nie. :(

  @Grizzly: Dit is maar altyd die probleem vir nuwe skole. Die ou skole en ek dink veral die seuns skole het sterk verhoudings. Baie hoofde van seuns skole van oor die land kom elke jaar by mekaar om verhoudinge te bou en skool dinge te bespreek. As dit nie Boishaai se 150 viering was nie dink ek sou dinge dalk anders gelyk het maar ons sal sien, wie weet wat die manne gaan besluit. Ek weet nie of Naas so ‘n groot support base in Paarl het nie, maar as julle kom kan Naas enige tyd by my kom kuier. Hy het my groot genot verskaf in die 80’s :lol:

  ReplyReply

Leave a Reply