Western Cape Schoolboy Rugby Fixtures 2022

# DATE OPPONENT VENUE / EVENT
BISHOPS
1 Sat.19Mar Duineveld 45 5 Won Wynberg Rugby Festival
2 Mon.21Mar Drostdy 27 19 Won Wynberg Rugby Festival
3 Thu.31Mar St Andrew’s 42 5 Won Grey Rugby Festival
4 Sat.02Apr Outeniqua 31 20 Won Grey Rugby Festival
5 Thu.14Apr Grey HS 31 20 Won St Stithians Easter Rugby Fest
6 Sat.16Apr Maritzburg College 31 10 Won St Stithians Easter Rugby Fest
7 Mon.18Apr Parktown 26 10 Won St Stithians Easter Rugby Fest
8 Sat.23Apr Paul Roos 38 38 Drew Away
9 Sat.07May SACS 34 0 Won Away
10 Sat.14May Strand 10 7 Won Home
11 Sat.21May Wynberg 14 20 Lost Home
12 Sat.28May HJS Paarl BH 7 29 Lost Away
13 Sat.04Jun Boland Landbou 7 14 Lost Home
14 Sat.11Jun Rondebosch 15 20 Lost Home
15 Sat.23Jul Paarl Gim 26 57 Lost Away
16 Sat.30Jul Durbanville 29 28 Won Away
17 Sat.06Aug St Andrew’s 31 22 Won Home
18 Sat.13Aug Wynberg Away
19 Sat.20Aug SACS Home
20 Sat.27Aug Rondebosch Away
BOLAND LANDBOU
1 Sat.12Mar Outeniqua 15 18 Lost Boland Landbou Rugby Day
2 Sat.26Mar Greystones RFC (Ire) 10 7 Won Tour of Ireland
3 Mon.28Mar Presentation Bros College (Ire) 51 14 Won Tour of Ireland
4 Wed.30Mar Castelroy College (Ire) 80 7 Won Tour of Ireland
5 Fri.01Apr Corinthians RFC (Ire) 52 0 Won Tour of Ireland
6 Thu.14Apr Noordheuwel 25 25 Drew St John’s Easter Rugby Fest
7 Sat.16Apr St Charles 38 0 Won St John’s Easter Rugby Fest
8 Mon.18Apr Affies 5 12 Lost St John’s Easter Rugby Fest
9 Sat.23Apr SACS 39 22 Won Home
10 Sat.30Apr Grey College 12 40 Lost ABSA Wildeklawer
11 Mon.02May Noord-Kaap 47 7 Won ABSA Wildeklawer
12 Sat.07May Drostdy 38 27 Won Away
13 Sat.14May Wynberg 40 61 Lost Away
14 Sat.21May Paarl Gim 21 26 Lost Away
15 Sat.04Jun Bishops 14 7 Won Away
16 Sat.11Jun HJS Paarl BH 22 47 Lost Home
17 Sat.23Jul Rondebosch 13 29 Lost Home
18 Sat.30Jul Stellenberg 23 27 Lost Home
19 Sat.13Aug Paul Roos Away
20 Sat.27Aug Oakdale Home
DROSTDY
1 Sat.12Mar Stellenberg 27 33 Lost Boland Landbou Rugby Day
2 Sat.19Mar Durbanville 26 0 Won Wynberg Rugby Festival
3 Mon.21Mar Bishops 19 27 Lost Wynberg Rugby Festival
4 Fri.25Mar Garsfontein 0 67 Lost NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
5 Mon.28Mar Menlopark 31 15 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
6 Wed.30Mar Middelburg 40 31 Won North-South Derby
7 Thu.31Mar Klerksdorp 33 15 Won North-South Derby
8 Sat.02Apr Marais Viljoen 45 25 Won North-South Derby
9 Sat.30Apr Welkom Gim 25 23 Won ABSA Wildeklawer
10 Mon.02May Waterkloof 14 15 Lost ABSA Wildeklawer
11 Sat.07May Boland Landbou 27 38 Lost Home
12 Sat.21May Hopefield 17 15 Won Away
13 Sat.04Jun Tygerberg 35 25 Won Away
14 Sat.11Jun Tygerberg 35 25 Won Away
15 Sat.23Jul Oakdale 20 22 Lost Away
16 Sat.30Jul Framesby 24 27 Lost Away
17 Sat.06Aug Duineveld Away
18 Sat.13Aug Bellville Home
19 Sat.20Aug Outeniqua Home
DURBANVILLE
1 Sat.12Mar Hermanus <20> <0> UnOff Boland Landbou Rugby Day
2 Sat.19Mar Drostdy 0 26 Lost Wynberg Rugby Festival
3 Mon.21Mar SACS 6 13 Lost Wynberg Rugby Festival
4 Sat.26Mar Helpmekaar 36 34 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
5 Tue.29Mar Affies 6 73 Lost NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
6 Sat.09Apr Milnerton 43 23 Won Away
7 Thu.14Apr Nico Malan 52 21 Won KES Easter Rugby Festival
8 Sat.16Apr Centurion 66 7 Won KES Easter Rugby Festival
9 Mon.18Apr Queen’s 11 41 Lost KES Easter Rugby Festival
10 Sat.23Apr Outeniqua 7 48 Lost Away
11 Sat.07May Melkbosstrand 36 0 Won Home
12 Sat.14May Brackenfell 45 15 Won Away
13 Sat.21May Parel Vallei 50 0 Won Home
14 Sat.28May SACS 23 22 Won Away
15 Sat.04Jun Oakdale 3 52 Lost Home
16 Sat.23Jul Bellville 43 33 Won Away
17 Sat.30Jul Bishops 28 29 Lost Home
18 Sat.13Aug Tygerberg Home
19 Sat.20Aug Stellenberg Away
HJS PAARL BH
1 Fri.25Mar Menlopark 31 6 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
2 Mon.28Mar Garsfontein 19 19 Drew NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
3 Sat.09Apr Oakdale 22 15 Won Home
4 Thu.14Apr Lions Inv XV 83 0 Won St John’s Easter Rugby Fest
5 Sat.16Apr Helpmekaar 32 16 Won St John’s Easter Rugby Fest
6 Mon.18Apr Hilton 14 5 Won St John’s Easter Rugby Fest
7 Sat.23Apr Rondebosch 19 22 Lost Away
8 Sat.30Apr Maritzburg College 38 3 Won ABSA Wildeklawer
9 Mon.02May Monument 27 3 Won ABSA Wildeklawer
10 Sat.14May Grey College 12 21 Lost Away
11 Sat.21May Paul Roos 35 15 Won Away
12 Sat.28May Bishops 29 7 Won Home
13 Sat.04Jun Wynberg 42 24 Won Home
14 Sat.11Jun Boland Landbou 47 22 Won Away
15 Sat.23Jul SACS 33 11 Won Away
16 Sat.30Jul Paarl Gim 26 24 Won Home
17 Sat.06Aug Outeniqua 21 22 Lost Away
OAKDALE
1 Sat.26Mar EG Jansen 26 5 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
2 Tue.29Mar Monument 18 41 Lost NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
3 Sat.09Apr HJS Paarl BH 15 22 Lost Away
4 Sat.23Apr Grey College 17 17 Drew Home
5 Fri.29Apr Affies 7 25 Lost ABSA Wildeklawer
6 Mon.02May Durban HS 20 12 Won ABSA Wildeklawer
7 Sat.14May Stellenberg 34 17 Won Home
8 Sat.28May Outeniqua 10 0 Won Home
9 Sat.04Jun Durbanville 52 3 Won Away
10 Sat.11Jun Paarl Gim 10 42 Lost Home
11 Sat.23Jul Drostdy 22 20 Won Home
12 Sat.30Jul Paul Roos 3 13 Lost Home
13 Sat.27Aug Boland Landbou Away
OUTENIQUA
1 Sat.12Mar Boland Landbou 18 15 Won Boland Landbou Rugby Day
2 Thu.31Mar Selborne 40 7 Won Grey Rugby Festival
3 Sat.02Apr Bishops 20 31 Lost Grey Rugby Festival
4 Sat.09Apr Grey College 3 21 Lost Match abandoned
5 Sat.23Apr Durbanville 48 7 Won Home
6 Sat.30Apr Monument 18 7 Won ABSA Wildeklawer
7 Mon.02May Diamantveld 38 10 Won ABSA Wildeklawer
8 Sat.14May Brandwag (Uitenhage) 66 0 Won Home
9 Sat.28May Oakdale 0 10 Lost Away
10 Sat.23Jul Stellenberg 17 27 Lost Away
11 Sat.06Aug HJS Paarl BH 22 21 Won Home
12 Sat.13Aug Framesby Home
13 Sat.20Aug Drostdy Away
PAARL GIM
1 Fri.18Mar Stellenberg 12 6 Won Away
2 Sat.26Mar Monument 42 19 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
3 Tue.29Mar Glenwood 64 17 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
4 Sat.09Apr Wynberg 33 14 Won Away
5 Sat.23Apr Affies 26 29 Lost Away
6 Sat.30Apr Helpmekaar 59 12 Won ABSA Wildeklawer
7 Mon.02May Grey College 22 17 Won ABSA Wildeklawer
8 Sat.07May Paul Roos 24 26 Lost Home
9 Sat.14May Rondebosch 52 21 Won Away
10 Sat.21May Boland Landbou 26 21 Won Home
11 Sat.04Jun SACS 66 13 Won Home
12 Sat.11Jun Oakdale 42 10 Won Away
13 Sat.23Jul Bishops 57 26 Won Home
14 Sat.30Jul HJS Paarl BH 24 26 Lost Away
PAUL ROOS
1 Sat.26Mar Affies 18 24 Lost NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
2 Tue.29Mar Helpmekaar 23 30 Lost NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
3 Sat.09Apr Grey HS 30 14 Won Away
4 Thu.14Apr Welkom Gim 50 6 Won St John’s Easter Rugby Fest
5 Sat.16Apr Nelspruit 40 3 Won St John’s Easter Rugby Fest
6 Sat.23Apr Bishops 38 38 Drew Home
7 Sat.30Apr Glenwood 43 20 Won ABSA Wildeklawer
8 Mon.02May Garsfontein 18 19 Lost ABSA Wildeklawer
9 Sat.07May Paarl Gim 26 24 Won Away
10 Sat.14May SACS 20 12 Won Away
11 Sat.21May HJS Paarl BH 15 35 Lost Home
12 Sat.04Jun Rondebosch 12 23 Lost Home
13 Sat.23Jul Wynberg 32 17 Won Home
14 Sat.30Jul Oakdale 13 3 Won Away
15 Sat.13Aug Boland Landbou Home
16 Sat.20Aug Grey College Home
RONDEBOSCH
1 Sat.19Mar St Benedict’s 52 0 Won Wynberg Rugby Festival
2 Mon.21Mar Bellville 67 0 Won Wynberg Rugby Festival
3 Thu.31Mar Graeme 24 8 Won Grey Rugby Festival
4 Sat.02Apr Jeppe 13 17 Lost Grey Rugby Festival
5 Sat.09Apr SACS 46 24 Won Home
6 Sat.23Apr HJS Paarl BH 22 19 Won Home
7 Sat.30Apr St Andrew’s 47 7 Won Selborne 150th Jubilee Festival
8 Mon.02May Grey HS 17 21 Lost Selborne 150th Jubilee Festival
9 Sat.07May Stellenberg 32 28 Won Home
10 Sat.14May Paarl Gim 21 52 Lost Home
11 Sat.28May Wynberg 15 24 Lost Away
12 Sat.04Jun Paul Roos 23 12 Won Away
13 Sat.11Jun Bishops 20 15 Won Away
14 Sat.23Jul Boland Landbou 29 13 Won Away
15 Sat.30Jul Parel Vallei 57 20 Won Home
16 Sat.13Aug SACS Away
17 Sat.20Aug Wynberg Away
18 Sat.27Aug Bishops Home
SACS
1 Sat.19Mar Soweto 35 0 Won Wynberg Rugby Festival
2 Mon.21Mar Durbanville 13 6 Won Wynberg Rugby Festival
3 Thu.31Mar Grey HS 9 41 Lost Grey Rugby Festival
4 Sat.02Apr Queen’s 15 14 Won Grey Rugby Festival
5 Sat.09Apr Rondebosch 24 46 Lost Away
6 Sat.23Apr Boland Landbou 22 39 Lost Away
7 Sat.30Apr Selborne 8 24 Lost Selborne 150th Jubilee Festival
8 Mon.02May Dale 24 15 Won Selborne 150th Jubilee Festival
9 Sat.07May Bishops 0 34 Lost Home
10 Sat.14May Paul Roos 12 20 Lost Home
11 Sat.21May Brackenfell 35 5 Won Away
12 Sat.28May Durbanville 22 23 Lost Home
13 Sat.04Jun Paarl Gim 13 66 Lost Away
14 Sat.11Jun Wynberg 15 40 Lost Away
15 Sat.23Jul HJS Paarl BH 11 33 Lost Home
16 Sat.30Jul Milnerton 43 7 Won Away
17 Sat.13Aug Rondebosch Home
18 Sat.20Aug Bishops Away
19 Sat.27Aug Wynberg Home
STELLENBERG
1 Sat.05Mar Robertson <> <> UnOff Away-Practice Match
2 Sat.12Mar Drostdy 33 27 Won Boland Landbou Rugby Day
3 Fri.18Mar Paarl Gim 6 12 Lost Home
4 Fri.25Mar Grey College 27 43 Lost NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
5 Tue.29Mar EG Jansen 42 24 Won NMI Toyota Menlyn Noord-Suid
6 Sat.09Apr Parel Vallei 64 0 Won Away
7 Sat.23Apr Bellville 37 0 Won Home
8 Sat.30Apr Noord-Kaap 36 7 Won Home-ABSA Wildeklawer
9 Mon.02May Menlopark 42 17 Won ABSA Wildeklawer
10 Sat.07May Rondebosch 28 32 Lost Away
11 Sat.14May Oakdale 17 34 Lost Away
12 Sat.21May Tygerberg 88 7 Won Home
13 Sat.28May Brackenfell 50 11 Won Home
14 Sat.04Jun HTS Bellville X X Canc. Cancelled by HTSB
15 Sat.23Jul Outeniqua 27 17 Won Home
16 Sat.30Jul Boland Landbou 27 23 Won Away
17 Sat.13Aug Strand Home
18 Sat.20Aug Durbanville Home
WYNBERG
1 Sat.19Mar St Stithians 45 7 Won Wynberg Rugby Festival
2 Mon.21Mar Soweto 53 0 Won Wynberg Rugby Festival
3 Sat.09Apr Paarl Gim 14 33 Lost Home
4 Thu.14Apr Parktown 49 7 Won St Stithians Easter Rugby Fest
5 Sat.16Apr St Andrew’s 12 13 Lost St Stithians Easter Rugby Fest
6 Mon.18Apr Clifton 46 0 Won St Stithians Easter Rugby Fest
7 Sat.23Apr Parel Vallei 57 0 Won Home
8 Sat.07May Grey HS 18 16 Won Away
9 Sat.14May Boland Landbou 61 40 Won Home
10 Sat.21May Bishops 20 14 Won Away
11 Sat.28May Rondebosch 24 15 Won Home
12 Sat.04Jun HJS Paarl BH 24 42 Lost Away
13 Sat.11Jun SACS 40 15 Won Home
14 Sat.23Jul Paul Roos 17 32 Lost Away
15 Sat.30Jul Tygerberg 61 12 Won Home
16 Sat.13Aug Bishops Home
17 Sat.20Aug Rondebosch Home
18 Sat.27Aug SACS Away
BRACKENFELL
1 Sat.12Mar Hugenote <5> <0> UnOff Boland Landbou Rugby Day
2 Sat.19Mar Strand 5 28 Lost Brackenfell Sportnaweek
3 Sat.26Mar Jeugland 34 17 Won Oakdale Rugby Week
4 Mon.28Mar Potch Gim 27 14 Won Oakdale Rugby Week
5 Wed.30Mar Merensky 10 22 Lost Oakdale Rugby Week
6 Sat.09Apr Bellville 20 23 Lost Bellville Rugby Day
7 Sat.23Apr DF Malan 22 16 Won Away
8 Sat.07May Parel Vallei 22 14 Won Away
9 Sat.14May Durbanville 15 45 Lost Home
10 Sat.21May SACS 5 35 Lost Home
11 Sat.28May Stellenberg 11 50 Lost Away
12 Sat.04Jun Milnerton 33 26 Won Away
13 Thu.14Jul TBA Swartland Rugby Fest
14 Sat.16Jul TBA Swartland Rugby Fest
15 Sat.23Jul Hermanus Home
16 Sat.13Aug Fairmont Home
17 Sat.20Aug Tygerberg Home
STRAND
1 Wed.02Mar Parel Vallei <38> <10> UnOff Strand Aandreeks
2 Wed.09Mar Hermanus <19> <19> UnOff Strand Aandreeks
3 Wed.16Mar Bredasdorp <42> <12> UnOff Strand Aandreeks
4 Sat.19Mar Brackenfell 28 5 Won Brackenfell Sportnaweek
5 Sat.26Mar Oos-Moot 19 12 Won Oakdale Rugby Week
6 Mon.28Mar Upington 35 12 Won Oakdale Rugby Week
7 Wed.30Mar Rustenburg 26 29 Lost Oakdale Rugby Week
8 Sat.09Apr Charlie Hofmeyr 12 28 Lost Bellville Rugby Day
9 Wed.13Apr Hottentots Holland Home
10 Wed.20Apr Hottentots Holland 35 3 Won Home
11 Sat.23Apr Tygerberg 14 12 Won Home
12 Sat.30Apr Hermanus 31 15 Won Home
13 Sat.07May DF Malan 14 23 Lost Home
14 Sat.14May Bishops 7 10 Lost Away
15 Sat.21May Worcester Gim 19 34 Lost Home
16 Sat.28May Kasselsvlei 91 12 Won Home
17 Thu.30Jun HTS Bellville Home
18 Sat.23Jul Parel Vallei Home
19 Sat.30Jul HTS Bellville 46 0 Won Home
20 Sat.13Aug Stellenberg Away

4 Comments

  1. Die Paarl gaan maar ‘n stil jaar beleef wat tuis wedstryde (0/19A) betref. Gim speel net 4 keer op die Jan Kriel veld, en Boishaai net drie keer op Brugstraat.

    ReplyReply
  2. Dit is so stil deesdae op die blog, maar dalk is daar iemand wat meer inligting het. Gaan daar vanjaar toeskouers toegelaat word by skole rugby?

    ReplyReply

Leave a Reply