No Image

School Rugby fixtures & results – week ending 30 March 2019

25 Mar, 2019 beet 19
DATE SCHOOL SCHOOL INFO
Mon.25Mar Tygerberg 20 26 Pearson Wynberg Festival
Mon.25Mar KES 22 24 San Isidro (Arg) Wynberg Festival
Tue.26Mar Witteberg 28 14 HTS Middelburg 2nd XV Hansie Week
Tue.26Mar Hugenote (Springs) 24 19 John Vorster Hansie Week
Tue.26Mar Klerksdorp 19 07 HTS Witbank Hansie Week
Tue.26Mar Oos-Moot 21 14 Affies 2nd/3rd XV Hansie Week
Tue.26Mar Glenwood 32 17 McGlashan World Schools Fest
Tue.26Mar SA Invitation XV 29 76 World Schools XV World Schools Fest
Tue.26Mar SACS 43 24 Zambezi Steelers World Schools Fest
Tue.26Mar Monument 32 21 Hartpury World Schools Fest
Tue.26Mar Paarl Gim 50 24 Africa Pacific Dragons World Schools Fest
Wed.27Mar Affies 36 12 Italian All-Stars World Schools Fest
Wed.27Mar Boland Landbou 30 25 Napier BHS World Schools Fest
Wed.27Mar Hilton 43 00 USA Schools XV World Schools Fest
Wed.27Mar Grey College 73 26 Christchurch BHS World Schools Fest
Wed.27Mar Paul Roos 93 05 Southlands BHS World Schools Fest
Wed.27Mar Sarel Cilliers Pionier
Thu.28Mar Hugenote (Springs) 08 07 Hans Strijdom Hansie Week
Thu.28Mar Klerksdorp 22 07 Lydenburg Hansie Week
Thu.28Mar Oos-Moot 17 07 Witteberg Hansie Week
Fri.29Mar SA Invitation XV 33 30 Zambezi Steelers World Schools Fest
Fri.29Mar SACS 15 25 World Schools XV World Schools Fest
Fri.29Mar Glenwood 33 10 Africa Pacific Dragons World Schools Fest
Fri.29Mar Paarl Gim 41 12 Hartpury World Schools Fest
Fri.29Mar Monument 48 10 John McGlashan BHS World Schools Fest
Sat.30Mar Michaelhouse 33 25 St Alban’s @ Kings Park
Sat.30Mar Hugenote (Springs) Northcliff Hansie Week
Sat.30Mar Oos-Moot 15 14 Klerksdorp Hansie Week – Final
Sat.30Mar Boland Landbou 71 03 USA Schools XV World Schools Fest
Sat.30Mar Hilton 32 15 Italian All-Stars World Schools Fest
Sat.30Mar Grey College 54 00 Southlands BHS World Schools Fest
Sat.30Mar Affies 31 31 Christchurch BHS World Schools Fest
Sat.30Mar Paul Roos 62 07 Napier BHS World Schools Fest
Sat.30Mar St John’s 37 31 St David’s
Sat.30Mar St Stithians 34 32 St Benedict’s
No Image

World Schools Festival 2019 – only R106.00 to view on stream

22 Mar, 2019 beet 236

The World Schools Festival will be streamed across the planet after joining forces with OVO – the cutting edge Australian telecommunications company that puts the fans first.

The sign-up process is simple, and at a once-off cost of approximately R106.00 (9.99 Australian Dollars), viewers will have access to OVO’s entire sporting bouquet for a six-month period, including the 2019 World Schools Festival, as well as highlights of last year’s event. …

No Image

Oakdale Rugby 2019 – Team of the Tournament

21 Mar, 2019 beet 0
No Image

School Rugby fixtures & results – week ending 23 March 2019

17 Mar, 2019 beet 27
DATE SCHOOL SCHOOL INFO BROADCAST
Mon.18Mar Waterkloof 2nds 15 16 Durbanville 2nds Noord-Suid
Mon.18Mar EG Jansen 2nds 14 24 Stellenberg 2nds Noord-Suid
Mon.18Mar Helpmekaar 2nds 26 21 Boland Landbou 2nds Noord-Suid
Mon.18Mar Menlopark 2nds 10 40 Paarl Gim 2nds Noord-Suid
Mon.18Mar Monument 2nds 17 25 HJS Paarl BH 2nds Noord-Suid
Mon.18Mar Affies 2nds 55 15 Outeniqua 2nds Noord-Suid
Mon.18Mar Garsfontein 2nds 16 15 Grey Cherries Noord-Suid
Mon.18Mar Strand 17 47 Marais Viljoen North-South Fest
Mon.18Mar Daniel Pienaar 65 05 Transvalia North-South Fest
Mon.18Mar Nico Malan 10 37 Middelburg North-South Fest
Mon.18Mar Drostdy 26 12 Ben Vorster North-South Fest
Mon.18Mar Montagu 21 13 Landboudal Oakdale Festival On DigiTV
Mon.18Mar Brandwag 12 13 Diamantveld Oakdale Festival
Mon.18Mar Oakdale 00 10 San Isidro (Arg) Oakdale Festival
Mon.18Mar Ellisras 03 13 Robertson Oakdale Festival
Mon.18Mar Langenhoven Gim 22 39 Despatch Oakdale Festival
Mon.18Mar Hermanus 26 34 Potch Gim Oakdale Festival
Mon.18Mar Dinamika 03 33 Lichtenburg Oakdale Festival
Mon.18Mar Kempton Park 15 22 Duineveld Oakdale Festival
Mon.18Mar Agri XV 22 37 San Isidro B (Arg) Oakdale Festival
Mon.18Mar Brackenfell 08 26 Oosterlig Oakdale Festival
Mon.18Mar Overberg 21 21 Grens Oakdale Festival
Mon.18Mar Augsburg 00 33 Rockingham (Aus) Oakdale Festival
Mon.18Mar Hugenote 17 17 Zwartkop Oakdale Festival
Mon.18Mar Bellville 31 12 Alberton Oakdale Festival
Mon.18Mar Upington 12 40 Jeugland Oakdale Festival
Mon.18Mar HTS Middelburg 35 07 Voortrekker Oakdale Festival
Mon.18Mar Vredendal 24 05 Bredasdorp Oakdale Festival
Mon.18Mar Paarl Gim u16 Festival X X DAY 2 Streaming Paarl Gim u16 Fest
Mon.18Mar Bellville South 05 03 Victoria Park TSRF
Mon.18Mar Jan van Riebeeck 13 22 WP LSEN TSRF
Mon.18Mar Klein Nederburg 12 15 Ashton TSRF
Mon.18Mar Bridgton 07 17 Swartland TSRF
Mon.18Mar Weston 10 15 Porterville TSRF
Mon.18Mar Schoonspruit 25 20 Worcester Gim TSRF
Mon.18Mar Bosmansdam 07 31 Knysna TSRF
Mon.18Mar Melkbosstrand 07 38 Vanrhynsdorp TSRF
Mon.18Mar New Orleans 59 05 Alexander Road TSRF
Mon.18Mar Otto du Plessis 10 17 Cederberg Academy TSRF
Mon.18Mar Piketberg 22 12 Monument Park TSRF
Mon.18Mar Groenberg 08 13 Vredenburg TSRF
Mon.18Mar DF Malan X X Paarl Gym E TSRF
Mon.18Mar Dirkie Uys 08 05 Bergvliet TSRF
Mon.18Mar HTS Bellville 55 00 Paulus Joubert TSRF
Mon.18Mar Lutzville 20 28 President TSRF
Mon.18Mar De Kuilen 22 24 Langenhoven HS TSRF
Mon.18Mar JG Meiring 18 20 Namakwaland TSRF
Mon.18Mar Cambridge 20 19 Ithembelihle Union Festival
Mon.18Mar Rustenburg Ermelo USN R/W
Mon.18Mar Fichardtpark Hans Moore
Tue.19Mar Sutherland 33 24 Eye of the Tiger Glenwood Fest
Tue.19Mar Centurion Louis Botha Glenwood Fest
Tue.19Mar Merensky 07 31 Pionier Glenwood Fest
Tue.19Mar Wesvalia 34 31 Grey College 3rd XV Glenwood Fest
Tue.19Mar Piet Potgieter 05 20 Goudveld Glenwood Fest
Tue.19Mar Montana 10 31 Westville Glenwood Fest
Tue.19Mar KZN Development 00 34 Ben Viljoen Glenwood Fest
Tue.19Mar Waterkloof 63 15 Durbanville Noord-Suid
Tue.19Mar EG Jansen 32 45 Stellenberg Noord-Suid
Tue.19Mar Helpmekaar 64 17 Boland Landbou Noord-Suid
Tue.19Mar Menlopark 23 38 Paarl Gim Noord-Suid
Tue.19Mar Monument 31 35 HJS Paarl BH Noord-Suid
Tue.19Mar Affies 27 20 Outeniqua Noord-Suid
Tue.19Mar Garsfontein 30 53 Grey College Noord-Suid
Wed.20Mar Drostdy 45 19 Marais Viljoen North-South Fest
Wed.20Mar Strand 00 57 Ben Vorster North-South Fest
Wed.20Mar Daniel Pienaar 29 34 Middelburg North-South Fest
Wed.20Mar Nico Malan 24 00 Transvalia North-South Fest
Wed.20Mar Montagu 12 31 Rockingham (Aus) Oakdale Festival On DigiTV
Wed.20Mar Brandwag 29 27 HTS Middelburg Oakdale Festival
Wed.20Mar Potch Gim 31 24 Despatch Oakdale Festival
Wed.20Mar Duineveld 22 19 Lichtenburg Oakdale Festival
Wed.20Mar Oakdale 29 17 Diamantveld Oakdale Festival
Wed.20Mar Ellisras 19 12 Landboudal Oakdale Festival
Wed.20Mar Upington 17 34 Grens Oakdale Festival
Wed.20Mar Voortrekker (Beth) 40 22 Zwartkop Oakdale Festival
Wed.20Mar Langenhoven Gim 36 12 Dinamika Oakdale Festival
Wed.20Mar Hugenote 18 17 Kempton Park Oakdale Festival
Wed.20Mar Agri XV 22 05 Robertson Oakdale Festival
Wed.20Mar Hermanus 12 21 Jeugland Oakdale Festival
Wed.20Mar Augsburg 21 22 Bredasdorp Oakdale Festival
Wed.20Mar Alberton 26 07 Brackenfell Oakdale Festival
Wed.20Mar Bellville 61 00 Oosterlig Oakdale Festival
Wed.20Mar Vredendal 28 05 Overberg Oakdale Festival
Wed.20Mar Paarl Gim u16 Festival X X DAY 3 Streaming Paarl Gim u16 Fest
Wed.20Mar Sentraal 07 24 Pietersburg SCST
Wed.20Mar Langenhoven HS 19 20 Weston TSRF
Wed.20Mar Cederberg Academy 33 31 De Kuilen TSRF
Wed.20Mar Monument Park 14 24 Swartland TSRF
Wed.20Mar Worcester Gim 20 20 HTS Bellville TSRF
Wed.20Mar Schoonspruit 22 10 DF Malan TSRF
Wed.20Mar Alexander Road 43 00 Knysna TSRF
Wed.20Mar Vredenburg 30 26 Ashton TSRF
Wed.20Mar New Orleans 33 03 WP LSEN TSRF
Wed.20Mar Lutzville 14 12 Bergvliet TSRF
Wed.20Mar Melkbosstrand 00 59 Bellville South TSRF
Wed.20Mar Groenberg 17 24 Piketberg TSRF
Wed.20Mar Namaqualand 21 08 Jan van Riebeeck TSRF
Wed.20Mar JG Meiring 12 08 Vanrhynsdorp TSRF
Wed.20Mar Klein Nederburg 18 17 Porterville TSRF
Wed.20Mar President 45 24 Victoria Park TSRF
Wed.20Mar Dirkie Uys 32 11 Paulus Joubert TSRF
Wed.20Mar Jim Fouche Rustenburg USN R/W
Wed.20Mar Ermelo Pretoria Noord USN R/W
Wed.20Mar Galwegians 07 48 Bishops Ireland Tour
Thu.21Mar KZN Development 05 59 Grey College 3rd XV Glenwood Fest
Thu.21Mar Wesvalia 21 38 Westville Glenwood Fest
Thu.21Mar Sutherland 19 45 Ben Viljoen Glenwood Fest
Thu.21Mar Montana 31 05 Louis Botha Glenwood Fest
Thu.21Mar Piet Potgieter 22 34 Eye of the Tiger Glenwood Fest
Thu.21Mar Goudveld 12 15 Pionier Glenwood Fest
Thu.21Mar Centurion 37 07 Merensky Glenwood Fest
Thu.21Mar Hudson Park 24 14 St Benedict’s Grey PE Festival
Thu.21Mar St Alban’s 10 07 Graeme Grey PE Festival
Thu.21Mar DHS 10 54 Framesby Grey PE Festival
Thu.21Mar St Andrew’s 31 00 St John’s Grey PE Festival
Thu.21Mar Queen’s 46 24 St Stithians Grey PE Festival
Thu.21Mar Selborne 15 19 Jeppe Grey PE Festival
Thu.21Mar Grey HS 43 12 Northwood Grey PE Festival
Thu.21Mar Woodridge 07 24 St David’s Grey PE Festival
Thu.21Mar Stirling 05 24 Marlow Grey PE Festival
Thu.21Mar Dale 33 03 Muir Grey PE Festival
Thu.21Mar Grey Unicorns
No Image

Kwagga Week 2019 celebrates 25th anniversary

17 Mar, 2019 beet 23

The 25th Kwaggaweek at HS Outeniqua in George will see organisers trying to stick to a North vs South or East vs West theme as much as possible.
Day 2 and Day 3 fixtures will be finalised while the popular rugby week is underway.…

No Image

Newlands Rugby Day 2019 – maybe the last one at the famous old ground

12 Mar, 2019 beet 46
SLOT SCHOOL SCHOOL BROADCAST
: Tue 12-Mar-2019
15h00 Collegians RFC <0> <10> Busy Bee Click here for match link
15h46 Kasselvlei <5> <25> Parel Vallei Click here for match link
16h32 Milnerton <5> <0> Brackenfell
17h18 Wynberg <15> <0> Bellville Click here for match link
18h04 SACS <25> <10> Stellenberg Click here for match link
18h50 Rondebosch <10> <10> Boland Landbou Click here for match link
19h36 Paul Roos <5> <0> HJS Paarl BH Click here for match link
No Image

Graeme Rugby Day 2019

10 Mar, 2019 beet 10
No Image

Parktown u14 Festival

10 Mar, 2019 beet 0
No Image

School Rugby fixtures & results – week ending 16 March 2019

10 Mar, 2019 beet 22
DATE SCHOOL SCHOOL INFO BROADCAST
Tue.12Mar Collegians RFC <0> <10> Busy Bee Newlands R/D Click here for match link
Tue.12Mar Kasselvlei <25> <5> Parel Vallei Newlands R/D Click here for match link
Tue.12Mar Milnerton <5> <0> Brackenfell Newlands R/D
Tue.12Mar Wynberg <15> <0> Bellville Newlands R/D Click here for match link
Tue.12Mar SACS <25> <10> Stellenberg Newlands R/D Click here for match link
Tue.12Mar Rondebosch <10> <10> Boland Landbou Newlands R/D Click here for match link
Tue.12Mar Paul Roos <5> <0> HJS Paarl BH Newlands R/D Click here for match link
Tue.12Mar Midstream 15 13 St Alban’s
Wed.13Mar Zwartkop 26 28 Randburg NWU-Pukke Prestige
Wed.13Mar Noordheuwel 26 20 Potch Volkskool NWU-Pukke Prestige
Wed.13Mar Jeugland 26 12 Potch Gim NWU-Pukke Prestige
Wed.13Mar Die Anker 10 31 Montana NWU-Pukke Prestige
Wed.13Mar Randpark 17 42 St David’s
Thu.14Mar Leinster RFC 31 24 Bishops Ireland Tour
Thu.14Mar Sentraal Witteberg Wesgrow SSR
Thu.14Mar Pionier 54 17 Wilgerivier
Thu.14Mar Florida 34 24 Secunda
Fri.15Mar EG Jansen 2nds 31 19 Durbanville 2nds Noord-Suid
Fri.15Mar Affies 2nds 31 14 Stellenberg 2nds Noord-Suid
Fri.15Mar Monument 2nds 07 32 Paarl Gim 2nds Noord-Suid
Fri.15Mar Menlopark 2nds 03 21 Grey Cherries Noord-Suid
Fri.15Mar EG Jansen 30 18 Durbanville Noord-Suid
Fri.15Mar Affies 28 21 Stellenberg Noord-Suid
Fri.15Mar Fichardtpark 14 19 Hentie Cilliers
Sat.16Mar Michaelhouse 2nds 24 26 Clifton @ St Charles
Sat.16Mar Port Alfred 05 19 Muir Graeme R/D
Sat.16Mar Queen’s 08 40 Framesby Graeme R/D
Sat.16Mar Grey HS 57 03 Hudson Park Graeme R/D
Sat.16Mar Marlow 19 35 Selborne Graeme R/D
Sat.16Mar Kingswood 31 00 Pearson Graeme R/D
Sat.16Mar St Andrew’s 27 13 SACS Graeme R/D
Sat.16Mar Graeme 14 14 Dale Graeme R/D
Sat.16Mar Waterkloof 2nds 43 15 Boland Landbou 2nds Noord-Suid
Sat.16Mar Helpmekaar 2nds 05 31 HJS Paarl BH 2nds Noord-Suid
Sat.16Mar Garsfontein 2nds 32 19 Outeniqua 2nds Noord-Suid
Sat.16Mar Waterkloof 31 36 Boland Landbou Noord-Suid
Sat.16Mar Helpmekaar 20 20 HJS Paarl BH Noord-Suid
Sat.16Mar Menlopark 28 59 Grey College Noord-Suid
Sat.16Mar Monument 29 43 Paarl Gim Noord-Suid
Sat.16Mar Garsfontein 28 24 Outeniqua Noord-Suid
Sat.16Mar Strand 24 46 Middelburg North-South Fest
Sat.16Mar Nico Malan 15 18 Ben Vorster North-South Fest
Sat.16Mar Drostdy 106 03 Transvalia North-South Fest
Sat.16Mar Daniel Pienaar 24 14 Marais Viljoen North-South Fest
Sat.16Mar Ellisras 36 07 Augsburg Oakdale Festival
Sat.16Mar Duineveld 29 12 Jeugland Oakdale Festival
Sat.16Mar Lichtenburg 34 05 Bellville Oakdale Festival
Sat.16Mar Kempton Park 55 05 Brackenfell Oakdale Festival
Sat.16Mar Upington 19 31 Dinamika Oakdale Festival
Sat.16Mar Hermanus 43 22 Alberton Oakdale Festival
Sat.16Mar Diamantveld 66 17 Zwartkop Oakdale Festival
Sat.16Mar Voortrekker (Beth) 24 53 Brandwag Oakdale Festival
Sat.16Mar Oakdale 33 03 HTS Middelburg Oakdale Festival
Sat.16Mar Vredendal 10 14 Montagu Oakdale Festival
Sat.16Mar Overberg 15 15 Landboudal Oakdale Festival
Sat.16Mar Robertson 33 24 Grens Oakdale Festival
Sat.16Mar Oosterlig 07 47 Agri XV Oakdale Festival
Sat.16Mar Hugenote 28 29 Potch Gim Oakdale Festival
Sat.16Mar Despatch 49 10 Bredasdorp Oakdale Festival
Sat.16Mar Langenhoven Gim 33 22 Rockingham (Aus) Oakdale Festival
Sat.16Mar Paarl Gim u16 Festival DAY 1 Streaming Paarl Gim u16 Fest
Sat.16Mar President 10 07 Namakwaland TSRF
Sat.16Mar Knysna 05 21 WP LSEN Invitation XV TSRF
Sat.16Mar Melkbosstrand 15 59 Ashton TSRF
Sat.16Mar Alexander Road 40 17 Vanrhynsdorp TSRF
Sat.16Mar Schoonspruit 18 12 Bridgton TSRF
Sat.16Mar Paulus Joubert 17 29 Jan van Riebeeck TSRF
Sat.16Mar New Orleans 24 12 Piketberg TSRF
Sat.16Mar Klein Nederburg 31 12 Bellville South TSRF
Sat.16Mar Cederberg Academy 22 12 Bergvliet TSRF
Sat.16Mar Swartland 12 21 Groenberg TSRF
Sat.16Mar Vredenburg 60 00 Bosmansdam TSRF
Sat.16Mar Montana (Bol) 15 10 Victoria Park TSRF
Sat.16Mar Weston 39 07 JG Meiring TSRF
Sat.16Mar Dirkie Uys 08 24 Monument Park TSRF
Sat.16Mar Langenhoven HS 19 21 Porterville TSRF
Sat.16Mar Lutzville 07 14 HTS Bellville TSRF
Sat.16Mar Otto du Plessis 12 19 De Kuilen TSRF
Sat.16Mar DF Malan 20 24 Worcester Gim TSRF
Sat.16Mar Cambridge 15 45 VS Graaff-Reinet Union Festival
Sat.16Mar St Charles 07 27 Michaelhouse
Sat.16Mar Kearsney 14 14 Hilton
Sat.16Mar St David’s 19 22 St Stithians
Sat.16Mar St John’s 40 14 St Alban’s
No Image

School Rugby fixtures & results – week ending 09 March 2019

9 Mar, 2019 beet 114
DATE SCHOOL SCHOOL INFO BROADCAST
Mon.04Mar Pionier 33 24 Kearsney
Mon.04Mar Clifton 38 12 Port Shepstone
Tue.05Mar Ben Viljoen <5> <30> Sentraal Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Curro Heuwelkruin <10> <30> Witteberg Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar St Alban’s <20> <15> Potch Gim Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Noordheuwel <45> <10> Zayo Academy Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Monument <65> <0> Goudveld Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Zwartkop <10> <30> Duineveld Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Pretoria BH <10> <20> Frikkie Meyer Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar EG Jansen <35> <10> Diamantveld Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Montana <10> <15> Drostdy Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Waterkloof <30> <15> Ben Vorster Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Jeppe <20> <15> Kempton Park Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Pietersburg <5> <5> Overkruin Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Oos-Moot <15> <20> Welkom Gim Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Menlopark <30> <5> Voortrekker (Beth) Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Affies <30> <5> HTS Middelburg Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Garsfontein <15> <15> Boland Landbou Bulls Prestige R/D – Loftus
Tue.05Mar Brackenfell <> <> Wynberg Chukka practice match
Tue.05Mar HJS Paarl BH 32 12 Cuba (Arg)
Wed.06Mar Sarel Cilliers 12 37 Kearsney
Wed.06Mar Brandwag 34 07 Solomon Mahlangu
Fri.08Mar Brandwag <42> <0> Humansdorp Despatch S/F
Fri.08Mar Daniel Pienaar <12> <5> Ithembelihle Despatch S/F
Sat.09Mar Grens 33 00 Zanempucuko Border Schools R/D
Sat.09Mar Queen’s 32 00 Cambridge Border Schools R/D
Sat.09Mar Dale 56 24 Stirling Border Schools R/D
Sat.09Mar Selborne 42 12 Hudson Park Border Schools R/D
Sat.09Mar HTS Bellville 32 10 Jan van Riebeeck Brackenfell S/D
Sat.09Mar Edgemead 10 00 Montana (Bol) Brackenfell S/D
Sat.09Mar Labori 17 15 Strand Brackenfell S/D
Sat.09Mar Milnerton 44 14 Wynberg Brackenfell S/D
Sat.09Mar Bellville 05 19 SACS Brackenfell S/D
Sat.09Mar Durbanville 00 32 Paarl Gim Brackenfell S/D
Sat.09Mar Stellenberg 21 10 Oakdale Brackenfell S/D
Sat.09Mar Brackenfell 00 65 Outeniqua Brackenfell S/D
Sat.09Mar Fichardtpark 15 10 Noord-Kaap Goudveld S/D
Sat.09Mar Goudveld 43 05 Vereeniging Gim Goudveld S/D
Sat.09Mar AHS Kroonstad 38 14 HTS Welkom Goudveld S/D
Sat.09Mar Duineveld 33 12 Marlow Hopetown R/D
Sat.09Mar Wesvalia 43 17 Zwartkop NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Randburg 35 45 Middelburg NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Oosterlig 12 38 Noordheuwel NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar HTS Witbank 17 27 Potch Volkskool NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Marais Viljoen 14 13 Lichtenburg NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Hugenote (Springs) 21 48 VS Heidelberg NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Jeugland 31 24 Montana NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Potch Gim 38 34 Die Anker NWU-Pukke Prestige
Sat.09Mar Grey College 29 00 Welkom Gim P Swanepoel S/D
Sat.09Mar Louis Botha 33 07 Hangklip P Swanepoel S/D
Sat.09Mar Hentie Cilliers 07 56 Grey College Cherries P Swanepoel S/D
Sat.09Mar HJS Paarl BH 64 03 Drostdy Porterville S/D
Sat.09Mar Porterville 14 14 Tygerberg Porterville S/D
Sat.09Mar Jim Fouche 24 58 Voortrekker (Beth) Wesgrow SSR
Sat.09Mar Pietersburg 45 15 Merensky
Sat.09Mar Voortrekker (Beth) 58 24 Jim Fouche
Sat.09Mar Clifton 31 00 Richards Bay
Sat.09Mar DHS 03 20 Hilton
Sat.09Mar Glenwood 22 07 Westville
Sat.09Mar Maritzburg College 26 30 Northwood
Sat.09Mar St Andrew’s 47 12 Nico Malan
Sat.09Mar Muir 69 03 Molly Blackburn
Sat.09Mar Framesby 36 05 Graeme
Sat.09Mar Diamantveld 25 52 Affies
Sat.09Mar Landboudal 00 50 Affies 2nds
Sat.09Mar Sentraal 15 08 Affies 3rds
Sat.09Mar Witteberg 63 12 Ellisras
Sat.09Mar Transvalia 08 25 Menlopark
Sat.09Mar HTS Middelburg 27 26 Eldoraigne
Sat.09Mar Volksrus 07 31 Pionier
Sat.09Mar Oos-Moot 14 03 Klerksdorp
Sat.09Mar Rustenburg 28 51 EG Jansen
Sat.09Mar Nelspruit 07 71 Monument
Sat.09Mar Helpmekaar 45 31 Waterkloof
Sat.09Mar Garsfontein 64 12 Kempton Park
No Image

Afgri Prestige Schools Rugby Day 2019 at Loftus

5 Mar, 2019 beet 179